ریاضی هفتم

من از نوشتن این کتاب هدف‌های زیادی دارم اما برجسته‌ترین آن‌ها این است که به معلمان عزیز ابزاری بدهم که با آن به دانش‌آموزان بیاموزند که چگونه به‌طور اثربخش ریاضی را بخوانند، کاربرد ریاضی را در زندگی روزمره خود بدانند و مسائل مختلف را حل کنند. به‌منظور استفاده‌‌ی بهینه از این مجموعه، کارهای زیر در این کتاب انجام گرفته است:
ـ مطابق کتاب درسی، هر فصل این کتاب شامل چهار قسمت می‌باشد و من در هر قسمت دو مجموعه تمرین و مسئله طراحی کرده‌ام. در هر قسمت، تمرین‌ها و مسائل سری اول، آموزشی هستند و حل آن‌ها برای شروع آن مبحث الزامی می‌باشد. در سری دوم، تمرین‌ها و مسائل به‌صورت ترکیبی ارائه شده‌اند و دانش‌آموز باید پس از حل تمرین‌های قسمت اول به‌منظور تثبیت آموخته‌های خود به حل آن‌ها بپردازد.
ـ تعداد نقطه‌ها در کنار سؤال‌ها نشان‌دهنده‌ی میزان دشواری آن‌ها می‌باشد.
ـ برای جلوگیری از بیش‌تر شدن حجم کتاب، که می‌تواند باعث دلسردی دانش‌آموز شود، حجم هر فصل را به‌طور معقول، متناسب با اهمیت آن فصل در نظر گرفته‌ام.
ـ با توجه به اهمیت فصل اول و عدم توضیح مناسب آن در بیش‌تر کتاب‌ها، فقط در این فصل مسائلی را به‌عنوان نمونه برای شما حل کرده‌ام
من این کتاب را به‌عنوان طرحی رو به پیشرفت تلقی می‌کنم و از همه‌ی شما معلمان و دانش‌آموزان عزیز خواهشمندم که پیشنهادها و نظرهای مثبت و منفی خود را برای من بفرستید. ممکن است که من نتوانم به همه‌ی پیشنهادهای شما پاسخ دهم ولی مطمئن باشید که همه‌ی آن‌ها را مطالعه می‌کنم و به حافظه‌ام می‌سپارم.
امیدوارم این کتاب برای دانش‌آموزان عزیز کشورم مفید واقع شود و خداوند منان را به پاس عنایت و توفیق در انجام دادن این وظیفه شکرگزارم.
دانلود قسمتی از کتاب   بازگشت به صفحه اصلی

powered by ramin yadbareh